טכנולוגיית ה-WiMAX נראה אלטרנטיבה מעניינת ביישום חיבורי פס רחב, מאז רשום תוצאות חיוביות בחלקים שונים של כדור הארץ. במקרה זה, אנו נדע כמה עובדות חשובות לגבי השימוש בו אמריקה הלטינית וארצות -הברית. במקרה של יבשת דרום אמריקה, רשתות ה-WiMAX אפשרו עלייה חיבורי פס רחב במדינות שונות. זה בגלל זה חלופה המאפשרת לכם להגיע מספר גדול של משתמשים, לוקח בחשבון את עלות נמוכה יותר ואת ההתקנה פעם מעורבים, כאשר לעומת טכנולוגיות אחרות. אחוז האוכלוסייה עם חיבורי פס רחב ממוקם בדרום אמריקה, כ- 15%. אולם, ישנם העמים אשר להקליט תובנות קטין, למשל, ברזיל יש רק 3%.

אפילו בארץ שיש לו חזקה בדרום אמריקה 40% כלכלה עירונית אין את התשתית הדרושות עבור חיבורי פס רחב. כפי שמצוין המניעים העיקריים של חלופה זו, ה-WiMAX יכול להיות הזדמנות נפלאה להפיץ חיבורי פס רחב יותר, גישה זו דרך חלק גדול של האוכלוסייה טלוויזיה דיגיטלי, טלפוניית IP של כל כך הרבה אפשרויות לפתוח חיבור מהיר לרשת. ככל הנראה חברות ולפיתוחו של טכנולוגיה זו באמריקה הלטינית מוערך יעלה מיליון חיבורי פס רחב WiMAX בשנים שלאחר מכן. אחת החברות יעמוד מול האתגר הזה היא אלווריון, המתמחה פריסת רשתות תחת טכנולוגיה זו. ארגנטינה, בוליביה, ברזיל, צ'ילה, קוסטה ריקה, אקוודור, אל סלבדור, גואטמלה, מקסיקו, פרגוואי, פרו ו ונצואלה הם חלק מן המדינות שבהן להגדיל את אפשרויות ה-WiMAX ניתן לראות בצורה מוחשית יותר. בהם, רשתות כאלה הם כבר דבר שבשגרה, כאשר עד לפני כמה זמן הם היוו של אחוז לא משמעותי של השוק. בארצות הברית, ה-WiMAX הנייד מבחינה הגיונית, ארצות הברית הצרכים מבחינת חיבורים בפס רחב הן שונות לגמרי לגבי הקופות כי אמריקה הלטינית. עם זאת, בצפון אמריקה ה-WiMAX התפתחויות הצבע כדי להגדיל את נייד של סוג החיבורים.

ולכן המשרד DigitalBridge התקשורת יתחילו לספק שירותי אינטרנט סלולרי ב העיר של ג'קסון החור, ויומינג, באמצעות רשתות ה-WiMAX. בדרך זו, את העיר ואת שטחו של השפעה באפשרותך לגשת חיבורים אלחוטיים ללא הגבלת העלייה להורדת עלויות. התשתית לפיתוח של רשת זו, אשר מאפשר הקמת חיבורי גישה פס קול, נתונים ווידאו בתנועה בכל נקודה של אזור השפעה, פותחה על ידי אלווריון. עם זאת, זה רשת פתוחה, אז חברות אחרות יכולות להשתתף העתיד של הפרויקט. מסקנה שניתן לומר כי חיבורי פס רחב עשוי להיות מוגברת גם בזכות הפיתוח של טכנולוגיות חדשות, כגון רשתות ה-WiMAX ואפשרויות אחרות כי הם עדיין בשלב המחקר. סטיבן אווילה.