כמה פעמים אתה מסתובב בעיר, או ממהרים לעיסוקיהם, הבחין הכתובת על חלונות הראווה מפתה לומר כי על הנחות, מבצעים, מכירות? אני חושב לעתים קרובות למדי. אבל מה הנחה – מיתוס שהומצא על ידי המוכרים, או את המציאות של שוק סחורות ושירותים? אין להסיח את הדעת מן קריאת המאמר, והתשובה תהיה הקרובה. המהות של ההנחה הוא די פשוט: המוכר מוכר סחורות במחיר שונה מהמחיר שצוין המחירון. ההבדל בהכרח לטובת הצרכן. אבל הזנים שלו יכול להיות די קל להתבלבל, אז הנה אנו רואים את הסוגים הנפוצים ביותר: 1. הנחות ללקוחות קבועים זה אם יש כמה אפשרויות חלופיות. הראשון – הנפוץ ביותר, כאשר לאחר מספר מסוים של רכישות הלקוח הוא הוציא כרטיס הנחה.

זה מזכה אותך הנחות על מוצרים קבוע בביקורים הבאים לחנות. אם בחנות יש מספר הכרטיסים האלה, אבל בעתיד זה כרטיס לקונה מונפקת (ה 'פלטינום' מה שמכונה "הזהב" או) המזכה את המחזיק על הנחות כמות גדולה עוד יותר. מדהים דוגמה לכך היא כרטיסי הנחה הנומינלי. לכן, מידה מסוימת של לקוחות זכות. האפשרות השניה – כאשר כל הקונים בעת ביצוע הרכישה הראשונה שלך מקבל כרטיס הנחה, אשר נותן נכון בעת ​​ביצוע כל רכישות עתידיות לקבל הנחה של גודל קבוע ממחיר הרכישה. 2. הנחות החג כפי שיכולתם לנחש, הנחות כאלה מופצים ערב חג כגון ראש השנה, חג המולד, יום ולנטיין, 8 במרץ, 23 בפברואר, יום טטיאנה (יום הסטודנט), וכו ' במקרה זה, את רשימת החגים עשויה להרחיב בהתאם למקור הטובין לקבוצה מסוימת. לדוגמה, אתה יודע את זה או לא, אבל ערב של 8 מרס הוא מאוד פופולרי עם הקונים ליהנות מכונות כביסה, מקררים ומכשירי חשמל אחרים.

3. הנחות תלוי בכמות הרכישה בעת רכישת טובין בבית הקונה יכול הנחה קבועה. לעתים קרובות, את העיקרון: "האם את הסכום – הנחה יותר". הדוגמה הקלאסית – ההפרש במחיר עבור הסחורה כאשר אתה קונה בכמויות קמעונאיות. המוכר הוא בדרך כלל קל ללכת על הנחה כזו כי הוא יהיה להרוויח על חשבון תחלופה גדולה. 4. הנחות הנחות עונתי עונתי הם כנראה הצורה הנפוצה ביותר של הנחות הקונה המוכר ביותר על ידי התהודה פרסום גדול שלהם. למעשה – מכירות את זה, כלומר כאשר הקונה לקבל הנחה על קניית סחורות nonseasonal. ספקים מנסים לא להשאיר אותם ללא השגחה הלקוח, הוצאות חברות פרסום. לעתים קרובות בתקופות של מכירות עונתיים שונים עבור מוצרים שונים, אבל בשביל בגדים יכולה להיות את הדברים הבאים: – ינואר ופברואר – עבור בגדי חורף – ספטמבר – לבגדי קיץ. יצוין, כי אין להזניח את הנחות עונתית. כמו כן, הערך שלו יכול לעלות ערכים פסולים סוף העונה. ועם גישה שיטתית, זה סוג של הנחה יכול לחסוך סכום ניכר של כסף בארנק שלך. זה כמו מזחלת "בקיץ להכין". 5. זה סוג של הנחה הנחה מורכבת בשימוש על ידי המוכרים במהלך המכירה סחורות משלימים. מטרתו – לעודד את הקונה לרכוש מוצרים רבים. לדוגמה, שמפו מרכך בערכת זול יותר מאשר אם אתה קונה אותם בנפרד. באותה הנחה זו ניתן להציג כרכיב חופשי להגדיר את במקרה של מספר מוחלט גדול של רכיבים. 6. הנחות להחזרת סוג נתון של הנחות אינם נפוצים מאוד ספציפי, אבל אני רוצה להזכיר את זה בגלל שאינם סטנדרטיים רעיונות. דיסקונט לשובו של הקונה מקבל 20-30%, כאשר חוזר בעבר רכשה מוצר מחברה זו. וגם את הסחורה חזרה בדרך כלל מודל מיושן, דגם מיושן. הנחות אלה חלות על מכירת מכוניות, ציוד חשמלי, ציוד תעשייתי. זה די טוב עבור הצרכן, משום זה מקבל להיפטר של סחורות מוסרית מיושן מבחינה פיזית, ובנוסף מקבלים הנחה. כדי בזיכרוני, ידועה למדי למשל CIS היא אירוע מ 'הצבאים "היצרן, תחת הכותרת" Sday הישן – לקבל אחת חדשה! ". מהי המסקנה מן המאמר הזה? זה פשוט מאוד: הנחה הומצא על ידי המוכר לקונה, וגם לנו, הצרכנים, אתה בהחלט צריך לנצל את העובדה הזו. גם אם אתה לא אוהב לסדר את הקניות, ואז לספור את הכסף בטוח שאתה יודע איך. יש הנחה יפה! מחבר: מקסים Sekerzhitsky, פרויקט