באירופה, שם התואר "הליברלית" פירושו "האיש הנכון". בארה"ב, כמו מעולם לא הייתה תודעה פוליטית אמיתית, ברור כי אין גבול הניתן לזיהוי בין ימין לשמאל, הרבה פחות בין פוליטיקה רגרסיבי ומתקדמת. מצד שני ברור כי המודל שלנו של הדמוקרטיה (וגם קטנות), המודל שלנו של המוסדות הפוליטיים, המודלים שלנו של מפלגות פוליטיות, המודל שלנו של המשטר הפוליטי, באופן כללי, כל הדגמים האחרים שלנו, ציבוריים ופרטיים כאחד, הם תערובת מוזרה של צילומים של מודלים מפותחות (בעיקר ארצות הברית וחלק ממדינות אירופה), מיושם במציאות הקולומביאנית כוחות שונה במובנים רבים, את כל האחרים. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את אריאל שרון. ובכן, לאחרונה הציג את המודל של פתיחות המשק שלנו, אינו יוצא דופן זה. הטלת קרן המטבע ולפעול חופשי וספונטני של הממשלה כדי לרצות את המדינות המתועשות? טוענים זה או אחר עשוי להיות מוגזם. אבל דבר אחד בטוח: מדיניות זו החלה להיות מיושמת מואץ באופן משמעותי ללא כל מחקר רציני על ההשפעה שתהיה לה על כל מגזרי המשק הקולומביאני, הרבה פחות, מה שהופך את חישוב קצר של עלויות החברתית שעליה לקחת לטווח קצר ובינוני. האם דיברו לעתים קרובות ללא אמצעים אלה עדיין מאחורי קולומביה בהקשר בינלאומי. נאמר על ידי תומכיה, שאנחנו לעמוד בקצב ההתפתחות של מגמות כלכליות מודרניות אם אנחנו מתוך הפיגור בו אנו שרויים. אבל מי יודע לומר קצת לא בסדר או לפרש את המציאות העולמית הנוכחית. עבור כל אדם שהתחזה מומחה או ידע נסע ישירות על חיי היומיום של רבים הרפובליקות לי רק להזכיר את הנייר החברה הכלכלית הידידים של PAS, ב -31 במרץ השנה: "באופן פרדוקסלי, את מדיניות neoliberal בקולומביה היא הדגישה בעולם ובמיוחד במדינות שבהם נולד מיושם במלואו, בריטניה וארצות הברית מתחילה לדחות או לערער ברצינות על ידי תוצאות שליליות ….

עבודה באנגליה עומד להחזיר כוח, בשל המדיניות החברתית של מרגרט תאצ'ר כי התרשם עמוקות את הציבור. בארצות הברית גדלה האמונה כי נאו ליברליזם החלישה את המבנה הכלכלי והפיננסי, דורש רפורמה עמוקה, כל מה שעלול להוביל לנשיאות למפלגה הדמוקרטית …. בכל מקום שאתה לציין את הצורך סקירה של המדיניות החרדים. ניו זילנד, אשר ככל הנראה המדינות עם רמת החיים הגבוהה בעולם, נמצאת כעת במשבר תעסוקה והכנסה, חמש שנים לאחר אימוץ נאו ליברליזם. וגם במדינות העולם השלישי, בעיקר באמריקה הלטינית, כמו ונצואלה, אשר בחרה את הנתיב אותו, מתמודדים עם בעיות חברתיות ופוליטיות עצום …. בנוסף המפלה תיאורטית מדיניות נאו ליברליזם בעולם, יש עוד עובדה שיש שנערך. עלייתו של פרוטקציוניזם ניכר. נשיא הבנק העולמי, לואיס פרסטון, אמר כינוס של מושלי של בנגקוק בסוף השנה שעברה, עשרים של 24 מדינות ה-OECD המפגיש ביותר בעולם המדינות המתועשות הן מגן הרבה יותר מעשר שנים. הוא גם בודק עוררין נטיות מגן במדינות מפותחות, מכשולים רציניים שמתרחשים האחרון סבב אורוגוואי של GATT, לאחר חמש שנים של משא ומתן … "עם מעל מודגם בשפע הרתיעה של העולם המפותח להחיל "בתוך" פתיחות הדוקטרינות מיושן של דוקטרינות אלה על פני כדור הארץ. אבל גם, זה לא הטיעון היחיד נגד זה. ישנם רבים אשר מפעילים מבלי להיות כלכלן. יכול לקחת, למשל, בקצרה את המקרה של חקלאות אשר האמינו, בתמימות, יהיה נהנו מפתיחת ביותר.

אכן, למרות הצמיחה השנתי הממוצע במגזר למחצית השנייה של שנות השמונים היה 4.7% (הרבה יותר גבוה מאשר הראו במחצית הראשונה היה בסדר גודל של 1.5%), חלקם בתוצר הכולל ירד ל 21.6% כאשר במחצית הראשונה היה 22.4%. עם זאת, אובדן החשיבות של המוצר החשוב ביותר בא לידי ביטוי במאזן המסחרי, כפי חלקו של היצוא החקלאי בסך היצוא ירד מרמה של 70% בתחילת העשור ל 40% פחות בסוף אותה. ברור, הירידה במחירי הקפה צמיחה חדה ביצוא של פחם ונפט הם הקובעים את המציאות ההיסטורית הזו. עבור 1991 לא ידוע סטטיסטיקה סופי על הביצועים של יבולים, אך ניתן לומר בבטחה כי המצב היה טוב יותר, במיוחד בכל הנוגע דגנים. האם זה גורם? אין ספק כי ניתן לספור ביניהם מרשים ביטול מדיניות המחירים תמיכה ההשפעות המזיקות של האינטרסים גבוהה יותר של המערכת הפיננסית. הוסף לכך, בכל הקשור לייצור, הירידה בשנת 91, פחות את העובדה של ירידה 13.7% במספר דונמים FINAGRO במימון. אבל אולי הטיעון הטוב ביותר להפגין את חוסר הוודאות של העתיד מיידית לתווך המגזר קשורה סובסידיות חקלאיות. זה מדהים לראות כמה דמויות: במדינות ה-OECD בילו, בשנת 1990, 175,000 בארה"ב '000 .000 (או את הסכום האסטרונומי של 105 מיליארד פזות, מחיר של 92, כלומר יותר מ 14 פעמים בתקציב הלאומי שלנו!), מתוכם 82,000 בארה"ב '000 .000 מתאימות הקהילה הכלכלית האירופית, ארה"ב '000 .000 עד 40,000 30,000 ארה"ב ארה"ב '000 .000 יפן, '000 .000 ארה"ב קנדה 6500, ארה"ב 5000 '000 .000 שוויץ וכו ' . המדינה OECD הוציאו פחות על סובסידיות חקלאיות הייתה ניו זילנד: ארה"ב 200'000 .000 ( 120,000 $ '000 .000). כלומר, במדינות ה-OECD מסובסד במשק החקלאי שלהם בגלל ארה"ב 171 להקטר ארה"ב 1000 לחודש לעובד במשרה מלאה. וגם את המגמה העתידית אינה בשום דרך להפחית סובסידיות כאלה, אבל, במקום, לתחזק ולשפר את כל עלויות כדי להגן על התוצרת החקלאית שלהם. כל זה קורה בזמן בקולומביה הסובסידיות המדינה רק כי הם מציפים השדות שלנו של חוסר ביטחון, חוסר מימון זול, חוסר הטכנולוגיה, היעדר מערכות השקיה טובה, את העלות הגבוהה של החכרת הקרקע, עני תשתית הכביש מינונים גבוהים של אלימות הנראים להגדיל מדי יום. אני לא מאמין בצורך לגעת בעיות עם מגזרים אחרים של הכלכלה הקולומביאנית כדי להצדיק את הספקנות שלי כלפי המדיניות המתונה של פתיחות של הממשלה הזאת, אשר, עם זאת, אני תומך, להאמין שהוא עדיין יש הרבה מנגנוני תגובה מחלות קשות "המדינה הלאומית". Gaviria הוא הנשיא אשר היה, אפוא, את המילה האחרונה.