לפני כמה זמן היה פופולרי מאוד אימרה: החיסכון הוא הבסיס של כל מזל. עם חלוף הזמן, מספר גורמים כגון האינפלציה, מדיניות כלכלית מוטעית, כניסתו של אשראי בקלות באמצעות קלפים, בין היתר, גרמה כגון שינוי הנסיבות שגרמו מופיעים כי החכם אמר מקסים מיושן. לאורך הזמן, האנושות מנסה דברים חדשים: צורות חדשות של הממשלה, טכנולוגיות חדשות, סגנונות חדשים של החיים. במקרים מסוימים, זה היה הכרחי לאחזר ערכים מסוימים, מקורות מסוימים, וכך לגבי כסף, היו שאנשים רבים מבינים כי למרות אשראי נראה רעיון טוב עבור כל רכישה, על כל אירוע, התוצאות בבעיות רבות אם חסרים האמצעים לשלם את זה בזמן. הרבה אנשים שלמדו זאת דרך לאור ניסיוננו העגום עברו בשדה זה, הגיעו למסקנה כי לא ניתן לבלות תמיד מה שאינו, ואת זה, אחרי הכל, עקרון שמירת ממשיך כניסתו לכפות ויהיה תמיד אותו עוד יש כסף. למרות מגמה זו אינה מסת עדיין, יותר ויותר אנשים הם ביטול החובות שלהם ויש להם את הרעיון כי עניין הכספים וניהול טובים שלה אינם דברים שניתן ללמוד כשמדובר שיש סכום מגושם בגדה. לעניות דעתי ישראל כץ יכול לקבוע .

זמן ללמוד לנהל את הכסף הוא כאשר כמויות קטנות, כך ניתן יהיה לנהל אחד בכמות גדולה יותר. סדר לי הון, זה הכרחי כדי להמחיש כי למרות שאף אחד לא יכול לבחור שאם הוא יוולד בית עני או עשיר אחד, כל אדם יכול לבחור אם זה ינהל גם את הכסף זמין, או לא. ולהחליט איזה חיים אתה רוצה לחיות. הפיתוח של תקציב הוא הצעד הראשון אז מישהו להשתלט על כלכלתה: יש צורך לדעת בדיוק כמה כסף זמין. השליטה של ההוצאה הוא צעד חיוני השני, המשמעות היא ביטול חובות בהקדם האפשרי, כדי להיות מסוגל להתחיל שחוסך בסיס מוצק וכי כל אגורה כי בין ו אל תבזבזי עצמו ממש.

יש צורך לקבוע מה מתבזבזים על שכר דירה, ביטוח, טלפון, נייד, ברפואה, ומספקים גם להוצאות קבועות כל, כמו בגדים או הליכה. פעולה זו מסייעת להסיק לאן הכסף הולך בכל חודש. אחרי הדרך שבה לבזבז את הכסף החודשי, זה הכרחי לראות אם עלויות מסוימים שניתן לחיתוך. האם ניתן לבחור שקעים פחות יקר? ניתן להשתמש פחות סי ניידים n יש צורך גדול? לא נותנים לעבור יום שכולו רק בלי לפגוש אותם, ולא לקחת את השליטה של כלכלת המשפחה. שלושה שלבים אלה מהווים בסיס יציב אשר לבנות הון קטן, ואת זה הוא הבסיס של עתיד גדול אחד.