הסכר החדש אשר בכוונת החברה העל-לאומי לבנות את האזור של Aysen, פטגוניה בצ'ילה, נפל דבר גם בארגונים שיש חזון של פיתוח בר קיימא עבור השטח הדרומי. הערך ביום שישי, 7 באוגוסט על-ידי אנרגיה (חברת בת של העל-לאומי ממוצא suizo-australiano נחושת Xstrata) אוסטרל המחקר של ההשפעה הסביבתית לנו חברה ניתן הון של 730 מיליון דולר עבור כוח לשתול העורב הנהר (עם התקנת קיבולת של 640 MW) פירושו הטיוטה השישי של מאגר בעיבוד במערכת ההערכה של הערכת השפעה (SEIA) של Aysénלאחר מונחי-חמש HidroAysén (hispano-italiana Endesa Colbún צ ' ילאני נכס) על נהרות בייקר ו Pascua. עבור רבים, מעבר מפרטים טכניים ואת המשאבים המעורבים, הנושא המרכזי הוא זהה המשפיעה על אחרים מגה הידרואלקטרי פועלת כדי לפתח לתוך מורשת תרבותית צ ' ילאני והוא הכללית כפי פטגוניה. הראו כי אלה סכרים, כמו גם של HidroAysén, הם לא הכרחי ואינם עקביים עם התפתחות Aysen החיים בשמורה. מחקרים הראו כי רק עם יוזמות כבר שהוצעו על ידי הוועדה הלאומית על אנרגיה יפיק 23.143 MW מהקיבולת תוך דרישת רק 22.736 MW לשנת 2025 הסבירה רכזת הקואליציה האזרח ARV, פטר הרטמן, ישות אשר מפגיש את קבוצות אזוריות שונות פועלים לפיתוח בר קיימא של הטריטוריה. הוא הוסיף כי אך ברור, אנחנו מדברים על מדיניות כאשר הדבר החשוב הוא פיתוח אנרגיה ולא חשמל העסק, היכן אלה מיליונרים עם הפעילות מתבצעים תמיד רוצה לשכנע, בסיועם של השתדלנים שלהם, דורש הרבה יותר אנרגיה מאשר באמת אנו זקוקים לפיתוח בר קיימא. הוא ציין כי חלופה אמיתית לעתיד להילקח על-ידי צ'ילה היא צריכת אנרגיה יעילה ו בלתי קונבנציונלי מתחדשת, הקרבת לא קהילות וטריטוריות יוצא מן הכלל לפי האינטרס של כמה כמה. על בסיס זה הכרזת העקרונות, כמו תושבי אזור זה להסתכל המחקר ולראות אם זה קידם במונחים של השפעה חברתית וסביבתית נמוכה כל כך נכון, אבל דרך ההיסטוריה של פרוייקט זה שהתחלנו בפרט חשודים הדגיש את המנהיג.

עורב הסכר: A ומפותל העבר הסכר הנהר Cuervo הוא חלק ממתחם הידרואלקטרי (ליד הסכרים על נהרות קונדור, לבן), אשר מדי פעם נועדה לבנות כדי לספק אנרגיה למפעל שנכשלו אלומיניום Alumysa ביי מפוארטו צ'אקאבוקו, פיורד Aysen, שמחקרו שהוזן SEIA באוגוסט 2001, מסוגר ב- 14 באוגוסט 2003. מקור היוזמה הכרייה היה הבסיסים שלו בברית אסטרטגית זו Noranda במימושה בשנת 1995 עם משפחת ווקר, הבעלים מאז סוף שנות השמונים, שנות התשעים זכויות אדם מסוימות של מים וקרקע הנדרש לביצוע הרעיון תחת דמותו של אישיות משפטית של פרוייקט Aysén. משאבים היסוד וזר'ייר בחברה משפחתית בין 1988-1989, והמים היו שיושלם בשנים שלאחר מכן עם זכויות חדשות בהנהרות אותו וגם לבן, לבוא 2007 בהיקף m3 899 כ היום בידיים של אנרגיה Austral. רוב זכויות אלה הם consumptive. רכישת הקרקע היה נושא מורכב אחר. אזור חשוב של השדות המהווים כיום חלק של הארגון (יותר מ 16 אלף דונם) היו שרכשה פרוייקטים של Aysén לקופת האוצר בשנת 1990 בממוצע 3,000 דולר לדונם, מועברים לפרוייקט Ltda. Alumysa בשנת 1995.

ניהול זה נשאל בבוא על-ידי משרד הנכסים הלאומיים מאשר חתום על-ידי המחזיק מכן תיק רגיל, אדריאנה Delpiano, 8 בנובמבר של אותה שנה, דווח כי הקרקעות הכספים נמכרו במחירים נמוכים ככל הנראה, אבל האוצר לא ולא, הזדמנות נאותה, רקע ראיות נדרש לפעול באופן חוקי, כי, לתאריך זה, יהיה כל הפעולות רשם. מצבים חריגים אחרים הם כי לאחר רכישת הקרקע שהם הוציא את כל התושבים שחיו באזור, כי, יתר על כן, כמות המים שקיימים בנהר עורב עדיפה אפילו על זרימה שנושאת את הנהר, נזכר פטר הרטמן, שהלכו יש מקרוב את הסיפור. נושא נוסף שהוא קריטי הוא בסופו של דבר מיקום הסכר הנהר Cuervo ומתקני שלה, כמה ק מ ממוקד רעידת האדמה אפריל 2007, עם תקלות כשל Liquiñe-ofqui חוצה אותו בינוני עד בינוני, אשר הופך להיות עבודה של תכנונים unviable. ציפינו פרוייקט אחר, מכובד יותר לסביבה ובר קיימא באמת. זאת בעקבות שטפונות באזור בתולי של ערך גבוה, לעזוב את הנהר Cuervo כמעט ללא מים ומאיים מדגה ומידגה של הפיורד. בנוסף, ממשיכה להוות איום עבור פוארטו Aysen בשעה זו, געשית מאוד ומיקום רעידת האדמה, שהוא אגב סיכון עבור ההשקעה היו דברי הרטמן. השבוע Aysén Conama עליך להחליט אם הוא מברך עיבוד המחקר, כמו במקרה של המבקרים HidroAysén אקספרס הוא שלם לא לשקול העברת אנרגיה למערכת התבל המרכזי, אשר יהיה המטרה שלו.