לנד רובר פרילנדר 2 האחרונים משתנה מאזן הכוחות בתעריפי קבוצה קומפקטית רכבי השטח. נוצר מאפס ש-2 Freelander מפגינה ביצועים יוצאי דופן לא רק על כבישים עירוניים, אלא גם זה לנד רובר, על הכביש. הושק בשנת 1997, תגרום היה המנהיג של המכירות בשנה Freelander מסוגו באירופה במשך 5 שנים, מנצל הביקוש גבוה בבריטניה עד סוף שנת 2005. Freelander החדש חורג שלה קדם כל תנוחות: מאפייני עבודה, עלות-תועלת, ידידותיות הסביבה. בנוסף ההצעות Freelander 2 יותר מרחב, נוחות, כמובן, יותר איכות. במשך ארבע השנים האחרונות, Freelander 2 הרביעי רכב לנד רובר בנייה חדשה לחלוטין בעקבות בריינג רובר (2002), דיסקברי 3 (2004) ו ריינג רובר ספורט (2005).

המכונית יכול להיות מצויד עם שני מנועי בעל נפח 6 3.2 ליטר, מדורג ב 233 כוח סוס ו turbodizelem של ארבע-גליל נפח 2.2 ליטר ו מדורג ב 160 כוחות סוס. מנוע בנזין מספק תאוצה ל-100 קמ"ש ב- 8.9 שניות, מהירות מירבית של 200 ק מ/ה 11.2 צריכת דלק ליטר 100 ק. המנוע בשילוב עם shestidiapazonnoj החדש העברה אוטומטית עם יכולת שינוי ידני ומצב ספורט. המנוע נטענה באופן רוחבי, אשר מושפע באופן חיובי את האבטחה המקומי של הרכב ונפח. דיזל המנוע החדש גם מפתחת מומנט שיא של 400 n/m, "גונב מלמטה (200 n/m כבר במהירות של 1000 סל ד). צריכת דלק ממוצעת של 7.5 ליטר לכל 100 ק מ.

למרות העובדה כי Freelander חדש רק 50 מ"מ (אורך 4500 מ מ) קודמו, הבקתה הוא מקום הרבה יותר הראש, הכתפיים והרגליים של הנהג ושל הנוסעים. האזור זכוכית גדול נותן תחושה של מרחב, מושבים בשורה האחורית, הממוקם מעל הקדמי, מאפשר נוסעיה ב להנות לגמרי את הסביבה. למרות ההכרה של טפסים, המכונית החדשה נראה מאוד מודרני. עיצוב המכונית היא פשוטה, מבחינה סגנונית לסגור ריינג רובר ספורט ודיסקברי 3, אך לפרש בהתאם לדרישות בעלי רכבי שטח קומפקטי. סגנון גוף חמש דלתות יש מידה גבוהה מאוד של נוקשות. כל גלגל כונן במשרה מלאה. ההשעיה היא עצמאית לחלוטין ומשתמש מערכות הניהול המודרני ביותר. כפתור ההפעלה Bi-קסנון אורות, חיישן גשם, חיישני חנייה, מיזוג אוויר כאן אינו רחוק רשימה מלאה של ציוד סטנדרטי של לנד רובר פרילנדר 2.