1. שתף את הכרזות שלך כאישור לאיכות המוצר שלך לאתרים אחרים. וגם ללמוד להבחין בין משוב והערכה. תודות ניתנים על ידי הקונים הרגילים. והם מכילים בדרך כלל את המילים תודה תודה את הסיבות לכך.

משוב יכול להינתן כמו אנשים רגילים המפורסם והמשפיע שהם מומחים בתחומם או השיגו הצלחה בתחום מסוים. עם ברור לחלוטין כי האופציה השנייה עדיפה בהרבה. פרסום ההודעה בצורה של הערכות מייעצת ייתן לך עלייה ניכרת במכירות. בכל מקרה, יותר מודעות קונבנציונאלי. 2.Perelozhite חלק מהעבודה שלהם על מישהו (אני מתכוון מיקור חוץ) כדי לחסוך זמן וכסף. במקרה זה יהיה לך יותר זמן כדי "להירגע" העסק שלהם. 3. כלול חתימה אלקטרונית על כל הדואר האלקטרוני כי אתה מפרסם. בעיתון כתוב ש מנכ"ל משרד התקשורת הוא זה שבקיא בנושא.

כלול את החתימה שלך שם, כתובת דוא"ל, כתובת אתר האינטרנט ואת מספר הטלפון. תמונות 4.Ispolzuyte וגרפיקה באתר האינטרנט שלה, אשר יתמוך מכירת הסחורה שלך. זה יכול לתת המבקרים שלך מושג ברור על המוצר. 5.Sozdavayte ידידותי, יחסים ארוכי טווח עם הלקוחות שלך. לקוח ללא רבב עיסוק שירות ומתן מידע עדכני בשלב מאוחר יותר. 6. יצירת בריתות אסטרטגיות עם אתרים אחרים. אתה יכול להחליף באנרים, למכור מוצרים זה לזה מוצרים משלימים, לחצות לקדם אחד את השני וכן הלאה. 7.Uvelichte הערך הנתפס של המוצר שלך על מנת להעלות את המכירות שלהם. הוספת שירות לאחר המכירה, בונוסים חינם, או תוכנית השותפים. 8.Predostavlyayte ללקוחות הנחות על הרכישה הכולל שלהם כדי להגדיל המכירה. אתה יכול לתת להם הנחה על רכישת כמות מסוימת של טובין או עבור סכום מסוים. 9. אפשר למבקרים שלך להשתמש בחומרים באתרי האינטרנט שלהם מתוך האתר האישי שלך. תשאלו אותם הניח חומרים אלה תיבת משאב עם קישור לאתר האינטרנט שלך. 10. ארגן תחרות הגרלות חינם או באתר האינטרנט שלה. זהו למעשה משתנה: אנשים אוהבים לנצח דברים שונים. אם אתה מסוגל לעמוד בציפיות שלהם, אנשים ילך לבקר באתר שלך. מחבר: ולרי אתר SHULAKOV: