אנו יודעים כי פליטת גזי חממה שנוצרו על-ידי פעילות אנושית היא הגורם העיקרי של שינוי האקלים, כפי הצהיר הפאנל בנושא שינוי האקלים האו"ם. כמו כוכב הלכת שלנו מחמם גדל הסיכון של כל בני האדם בנחרצות סדרה של ההשלכות קטסטרופלי עקב התחממות כדור הארץ. כדי להמיס את הקרח בקטבים גרינלנד, אנטארקטיקה במערב, ייתכן שקוע במדינות רבות. שינוי במהלך זרם הגולף עלול להוביל שינויים קיצוניים ואקלים שהרבה על המגוון הביולוגי עלולה להימחק לנצח. אמנם במקרה של סיכונים לטווח ארוך ספיקות רבים נשארים, ישנה מודעות הולכת וגוברת על הצורך לפעול במהירות, כדי להתחיל לנקוט אמצעים להפחית סיכונים אלה. הדו ח ההתפתחות האנושית UNDP האחרון, "הלחימה האקלים: סולידריות אנושית בעולם מחולק", מוסיף סיבה חזקה נוספת כדי להתחיל באופן מיידי: עיכוב אמצעים להיות השלכות משמעותיות עבור ההתפתחות האנושית בכמה מקומות העניות בעולם, עלול לערער את המאמצים למאבק בעוני. המדינות העניות יסבלו בטווח הקצר, עיקר הנטל של שינוי האקלים: מז'ור להשפעה, אסונות מזג אוויר קיצוניים, סופות טרופיות, פני הים עולה. והוא, כפי שמוצג על-ידי הדוח UNDP אנו לאחרונה מוצג בברזיליה עם נשיא ברזיל, לואיס אינסיו לולה דה סילביה, באתיופיה, לדוגמה, ילד שנולד במהלך שנת הבצורת מגדילה את סיכוייך להיות מתת־תזונה ב-35%.

אם לא נפעל עכשיו, האקלים ב"גרעין גואים הכללי הנוכחי של הכנסה. עלול להיות מעוות את כל ההשקעה שאנו עשו כדי להשיג את יעדי המילניום לפיתוח, kickback עשויה להתרחש התקדמות בהתפתחות האדם. למעשה, אמנם מקלים מיידי ויעיל, פליטות של העבר הם כבר באופן בלתי נמנע השפעה חמורה הרבה של אפריקה, אי קטן רבות בפיתוח הברית, נתוני דלתא של נהר גדול של אסיה. מעבר של בסופו של שינוי האקלים, אנו חייבים גם לסייע להתמודד אוכלוסיות המושפעים ביותר ולהתאים את הבלתי נמנע. פעולה עקבי להפחתת האקלים מחייבת השתתפות כללית הפחתת פליטות. מדינות עשירות עליך להגדיר דוגמה עם הצעד הראשון. מדינות מתפתחות תרמו מעט כמות גזי החממה כבר באווירה, העשיר יש משאבים וטכנולוגיה כדי להתמודד עם צמצום פליטות עמוק ותחילת. כמו-כן, מדינות middle-income יש יכולת להתמודד עם הצמיחה שלה ושומרים עליו; יהיה להם קיבולת גבוהה יותר ליישם את מודל חדש של צמיחה אם יש להם את התמיכה פיננסיים וטכנולוגיים של המדינות המתועשות.

מדינות מתפתחות צריך השקעה מאסיבית כדי לספק את האנרגיה הדרושה כדי להקל צמיחה כלכלית, יצירת מקומות עבודה, שיפורים בהתפתחות האדם. זה חיוני כי השקעות אלה עולים בקנה אחד עם ההגנה של מערכת האקלים. מכיוון האקלים של כל מי יהיה מוגן באמצעות טכנולוגיות נקי יותר, קו עם פעולות אחרות. זו כרוכה בעלויות נוספות, במיוחד עבור מדינות רבות middle-income: לכן, יש צורך למצוא את ערוצי מימון המתאימה המאפשרות להם להסטת עלויות נוספות אלה. בנוסף לשינוי הרגלי האנרגיה שלנו, עלינו ליישם עם החלטה אמצעים אחרים, כולל ההגנה על יערות טרופיים. הרבה של יער זה הוא ברזיל ומדינות middle-income. כאשר מדינות אלה להגן על היערות שלהם, הם מספקים שירות אוניברסלי לאנושות. ברזיל ומדינות מתפתחות אחרות, ללא ספק, חייבים לעשות מאמץ להגנת יערות שלהם, ובכך לתרום הפחתת פליטות הכוללת, אבל לא יכול להיות מחוזק אם מנייה עם תמיכה? הקהילה הבינלאומית נאותה פיננסי? תמיכה כספית אשר, ללא ספק, צריך להיות רלוונטי במיוחד במדינות הפחות מפותחות. מדיניות להפחתת הסיכון במדינות מתפתחות גדולות להבטיח זאת הסיכונים כלפי מטה של אסונות המטאורולוגי ותמיכה לשפר את ביצועי השקעות שעושה את העולם כדי לקדם את הפיתוח. זה הזמן וכןעיבוד על-ידי ממשלות. אין תירוצים. כמאל Dervis, Leire Pajín כמאל Dervis הוא המנהל של Pajin Leire של UNDP מזכיר המדינה של שיתוף פעולה בינלאומי של ספרד