אחת הבעיות זה לעתים קרובות יותר בפנינו, בצע לא למצוא הנישה בשוק על אשר אנו עובדים, לקחת בחזרה, מעל כל אשר אנו יכולים להשיג רווחיות השתוקק לאפשר לנו מאוד המיוחל פיננסיים שלוות נפש. אם אתה רוצה למצוא את שוק נישה שבו אתה יכול לקבל את התוצאות הטובות ביותר, קרא בעיון מה שיש לי להגיד לך… אני רוצה להתחיל לתהות. על איזה בעיות יש לך כישורים ייחודיים לפתור? הבעיות שתרגיש נוח מאוד בפתרון, זה כיצד ליצור ערך, פתרון בעיות יותר מאחרות, עדיף על המתחרים שלך. כנראה ישנן בעיות אנשים שואלים את זה לפתור. אם באפשרותך לזהות אלו בעיות ניתן לפתור יותר אנשים אחרים, יש לך גורם דיפרנציאלית ייחודי לעסק שלך.

רוב העסקים ב Itnternet להיכשל כי למרות שיש להם מוצר טוב נוצר על ידי אותם או שנוצרו על-ידי מישהו אחר, לא נותנים ערך מוסף ללקוח, וגם יש גורם המוצר והשירות הייחודי, הרוב המכריע של עסקים מקוונים הם שם, שכמעט כולם מציעים את אותו הדבר. . יש להם קל מאוד לעסק כפולים ו אז יש muchacompetencia לכן התחרות נעשית ברמה של המחיר. אתה יכול גם להיות ייחודי אבל לא לספק ערך ללקוח, זה חסר משמעות כי הלקוח יכול להעריך את המקוריות אבל אף פעם לא או לכל היותר אקנה לך חד פעמית, לא יותר. ? למה היא כי חברות PayPal, eBay, גוגל מאוד מוצלחת; את עסקיהם היו מאוד מקורי, עדיין מספקים ערך ללקוח.

המקום האידיאלי עבור העסק שלך, איפה אתה צריך לחפש המגיעים, שיש משהו ייחודי ולהציע ערך רב ללקוח, השאלה הזאת לוקח הרבה יותר רלוונטיות… בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל פרופ ליאור רוקח. מהו רעיון, רעיון הוא מחשבה, רושם או הרעיון. אתה לא יכול לפגוש את הקריטריונים של הזדמנות. חשוב כי יזמים רבים לבלבל את רעיון עם הזדמנות נהדרת. מה ההבדל בין הרעיון לבין הזדמנויות… עסקים רבים להיכשל, לא בגלל יזמים שהחלו זה לא עבד קשה, להיכשל, מאחר לא היתה הזדמנות אמיתית מה שהחל. לפניכם רגשות עם רעיון עסקי, חשוב להבין אם הרעיון פוגש את הצורך ואת עונה על הקריטריונים של הזדמנות. תכונות מה אתה עושה. כדאי לזהות הזדמנות יותר מאחרים? חוויות טרום – חוויות בשוק הזה, היו חוויות יותר טוב מאחרים. רשתות חברתיות – דרושה הפרספקטיבה של אנשים, כל מיני אנשים. יצירתיות – חלק חיוני של היזם. גורמים קוגניטיביים – כדאי לחנך את עצמך טוב יותר לזהות הזדמנויות. היכן ניתן למצוא מגמות? הוצאת עיתונים בעלי מחזור אחד של יותר מ- 1 מיליון עותקים. מגזינים שבועי עם תפוצה של רק עסקים מגזינים מגזינים באינטרנט זה משפט סופי להרהר על ההזדמנויות: \"כמעט אף פעם לא היה מסוגל לראות הזדמנות עד ההזדמנות להיות זה\" – Michael טוויין – אתה לא לתת לזה. לא תמיד הכנסת. לקרות לך, אתה חייב לנצל ההזדמנות. אתם חייבים להשליך את ההזדמנויות שמתרחקים המטרות שלך, מה אתה, היכולות שלך, של שלך אידיאלים. רק בדרך זו ניתן למצוא שוק נישה האמיתי שלך.