רוברטו רואיז מבחינה תרבותית, הרפובליקה חי ועודד היום, איך הוא חי ועודד לאחר מכן. פרנקו ניצח במלחמה בשדה הקרב, אבל הפסיד בשדה של תרבות. ההוכחה הטובה ביותר לכך היא שרדה את תרבות המפלגה הרפובליקנית הוא כי אנחנו מדברים על אותה; במקום זאת, triumphalist רטוריקה פסאודו – נוצרי של המשטר של פרנקו אינם האפר. רואיז רוברטו. קולו של הסופר בגלות אינסופית רואיז רוברטו שייך הדור הצעיר של גלויות, יחד עם אחרים כגון Airo קלמנטה, פרנסיסקו פה אלווארז, ריקרדו Bastid, מנואל Lamana…

הוא שיתף פעולה בעבודה של ה ספרדים, יוקרה רבה הגלות מגזין. בנוכחות מגזין חופף פרנסיסקו גונסאלס Aramburo, קרלוס בלאנקו, בורגוס Inocencio, מנואל Durán Palerm אנחל, סגוביה Tomás, קלאודיו Esteva Fabregat, לואיס Rius, Xirau ראמון, בין היתר. הוא גם תורם כתב העת של דיאלוגים והיה מכן האינסולה, את capercaillie. הדמויות שלי נוטים להיות אנשים פשוטים – מתוודה רוברטו רואיז-, שנכתב שלהם מגבלות משלו או נסיבות שלהם. הנושאים שלי הם כמעט תמיד סימן שלילי: מחלה, זקנה, עוני, עייפות, אי צדק, שקרים, מניעת החירות. עבור איזו פסימיות זו? כיוון כתיבה, חושב, מי חושב הרבה רוע לחשוב פשוט.

רואיז רוברטו, נולד במדריד בשנת 1925. הוא היה ילד, כאשר פרנקו כללי קוממה נגד כוח לגיטימי של הרפובליקה. הוא נאלץ לעזוב את ספרד עם ההורים והאחים לפני סוף המלחמה. הוא מגיע אל מקסיקו בשנת 1939. מי עבר כפי שאני עבור מחנות הפליטים בצרפת, הרפתקה מסוכנת של סנטו דומינגו התעמת שוב עם רוחו של הגירה אינסופית – אומר רוברטו רואיז-, של אמריקה תמידי, תהה אם הוא לא יהיה זה נורמלי של מצבנו מינים, אם לא משחזר כל במרחב החילוני, עקירת גן עדן. במקסיקו, למד תחילה בבתי ספר ספרדי, מאוחר יותר, בהפקולטה לפילוסופיה ומכתבים של ה האוניברסיטה הלאומית של האוטונומי, שבו תואר שלישי עם תזה האתיקה של סנט אקספורי, בשנת 1952. הוא עבר ל ארצות הברית, שם עבד כ פרופסור לשפה וספרות. שנותיו האחרונות של הוראה הוא עובד בתור פרופסור אמריטוס ספרדית Wheaton המכללה, נורטון, מסצ'וסטס, מתחלפים הוראה עם היצירה הספרותית. רוברטו רואיז פורסם ספרו הראשון של סכימות סיפורים קצרים בשנת 1954. שלו הראשון הרומן ריבועים ללא קירות, חבה את הכותרת כיכרות .but פסוק.. ואת ריבועים ריבועים אחרים ללא קירות, Llanto por איגנאסיו סאנצ'ס Mejías, על ידי פדריקו גרסיה לורקה, המופיע ב- 1960, ולאחר הוא antimilitarist טיעון. הרומן האחרון נווה המדבר, אשר בוחן את הטרגדיה של חייהם של הרפובליקנים ספרדית לילדים, נשים וקשישים במחנות הריכוז הצרפתי שבו יש גם חלק אוטוביוגרפי יצא לאור בשנת 1964. ב- 1970 מופיע רומן שופטים מהיבט שהיא כן הזוועות ואת הזוועות של המלחמה, כרוניקה של עוול אלגוריה של הכאוס. עם לאחר מכן מפרסם רומן עדן סגור, פתוח השמים (1977), מבלי לחלוטין לנטוש את הסמל של הגלות, התלונה אירוניה, הומור robotization את וניכור של הגבר העכשווי. ב- 1984 הוא פרסם רומן קצר עם הכותרת: נגד האור מת ומופיעה, לבסוף, בשנת 2005, הרומן פסק הדין ואת גינוי של הגבר החדש. כיצד Max Aub, פעם אמר לך: אתה אותו! יש תמיד האמנתי בך! פרנסיסקו אריות סוליס המאפיין הפרטני, האויב של שוויון, בניגוד לעקרונות האלמוות של האחווה. (משפט של המוזה Salvochea Fermín בספר: 102 סיבות כדי להזכיר Salvochea). שלום, חופש, פורום פורטל האינטרנט בחינם. כתובת URL: