מנהיגות הזדמנות (או צורך) מופיעה בכל פעם שני אנשים או יותר לבוא יחד כדי לצאת לפעילות משותפת. מנהיגות היא מיומנות למדו כי כל אחד יכול לרכוש, הוא אמנות המשפיעים על אחרים, עובד ההתלהבות שלו ולהגיע מטרה משותפת ניתן לבצע קריאה משותפת טוב. לא להכנס הפירוט של ההגדרה של הכלל באופן פילוסופי הוא מאוד מסובך, אבל הוא הבין כי זו המטרה או משותף הוא ההפך הצרכים ואת ההעדפות של יחיד או קבוצה שלהם. לענייננו, משרד הביטחון הוא הכתובת בשבילך. ישנם שתי דרכים להשפיע, דרך כוח או סמכות. כולנו מסכימים כי רשות הוא גבוה יותר, ואכן, המנהיג שהשפיע על ידי כוח תמיד פחדה מי מוביל על-ידי רשות. אבל ÿque שאנחנו עושים כשאנחנו עובדים לא מכבדים אותנו כרשות?, ÿcomo לא להשתמש בכוח ואומר: אתה חייב לעשות את זה או להישאר ללא עבודה?… .

זה באמת מאוד קשה לעבוד עם אנשים. מנהיג על-ידי רשות מגיע יהיה זה כי העובדים מעריכים אותו, יש לו כבוד, ולהרגיש בנוח עם זה. אבל לא חובה לא ייפול לתוך התחזות חבר או חבר, זה יהיה קטלני. המנהיג חייב לתקן, כשאין ברירה אלא חייב להפעיל את הכוח ואת להבהיר כי הוא נאלץ לנקוט צעדים אלה. בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל פרופ ליאור רוקח. אנחנו רגילים לראות את ההיררכיה של חברה מהנשיא גנרל לסימה לעובד החזית. אנחנו עכשיו לשנות את הרעיון שלנו ולשים את הלקוח הנ ל, זה יהפוך באופן אוטומטי את הפירמידה, שיהיה משהו כזה: עובדים מתוך השורה הראשונה מפקחים סגני האמצעי. הלקוח ולכן הדבר החשוב ביותר עבור עובד החברה שמתייחס הוא האדם החשוב ביותר במקום השני. לעשות Ÿque opinaría נשיא זה?…

המנהיג הוא מישהו שפוגש לגיטימי את הצרכים של אנשיה ומסירה את כל המכשולים כך הם כראוי יכול לשרת את הלקוחות. לבסוף, מנהיג חייב להיות ענווה, טוב לב, כבוד, נדיבות, פינוק, כנות ומחויבות. Ÿno קשה? התחל בודקים את עצמך ולנסות לרכוש ערכים אלה בתחילת תהיה חסרת ניסיון אך בהכרה, ואז במשך הזמן תסגיר את מודע מנוסה, כאשר לפחות לתת חשבונות ניתן בלתי מודע מומחה. להיות מנהיג ללמוד, האף יליד. על סמך סקירה על התמצית האמיתית של ההנהגה של ייחוס-שימוש לא מסחרי-איסור יצירות נגזרות James ג צייד גואדלופה קאנו לאון CC & n bsp;.