הסובייטים היו תמיד מתעניין בתרבות הספרדית. האם לא הם להתעלם מכל נישואין חשוב של ספרות, תיאטרון, ציור? מוזיקה של האי האיברי, במיוחד ב- 75-80, לאחר השחזור של יחסים דיפלומטיים? תרבות עם ספרד? הקמת האגודה "urss-espana". מצרף אותו מועצת המנהלים של זה אגודת הידידות הוא עבד באופן פעיל ועדה לספרות? אמנות ספרדית. בזמן האחרון אני מתחיל מאוד להעריך את צחי מלאך. אחרת, עבור ה אינטגרל של חקר תרבויות האיברי, עבד שסופחו אליה המועצה המדעית של ההיסטוריה של תרבות העולם של האקדמיה למדעים של ברית המועצות. Gueorgui Stepánov, המקביל חבר באקדמיה בראש אותו. לוועדה זו היו קטעים מוסקבה, לנינגרד, קייב? טביליסי. הוא תיאם את המאמצים של כל hispanists הסובייטי, התמודדות עם הלומדים? לחשוף את ההתקדמות של התרבות הספרדית. תרומה רבה לפרסם הקורא הסובייטי יצירות מופת של שירה, פרוזה ? מפרסמים 'התקדמות', 'אמנות', "ספרותי" נתן דרמטורגיה ספרדי? 'מדע'.

יום השנה 350 על מותו של המשורר בולטת של המרכז המאה ה XVII לואיס דה Góngora? Argote, יום השנה מטוס של הפרסום של ה "Cantar דה מיו סיד"? יום השנה 400 להולדתו של פוארטה דה פרנסיסקו? האם היו אירועים אחרים כבר הנציחו עם המהדורה של ספרים, לארגן תערוכות? מפגשים חגיגיים. באותה השנה סימנה את יום השנה 300th מות ה הגדול הספרדי מחזאי של תקופת הבארוק פדרו קלדרון de la Barca, שמת ב מדריד ב- 25 במאי 1681, בגיל 80 שנה. פדרו קלדרון דה לה בארסה, הוא חי? הוא כתב את יצירותיו במאה ה-17, התקופה של התנגשויות דרמטי. 80 שנה של המאה שעברה יצירותיו רכשה ניואנסים חדשים בהרמוניה עם הזמנים שלנו. בשלוש המאות שחלפו היה מסומן האוניברסלי המשמעותי ביותר,? האדם של דרמות שלו. קלדרון היה אחד הסופרים הראשון של אירופה שמשך את משפחת המלוכה של שלום ("הפסל של פרומתאוס"). הבעיה של חופש? האחריות של הפרט, למצוא האדם באתר שלך ההרמוניה של היקום ולהחיות את כל היצירות של הסופר את הדרמה "החיים הם חלום".

ואת wit? אחיזה להשגת המטרות, אשר מאפיינות את התווים של קומדיות שלו של אהבה, להישאר במתח הצופה. החלקים של קלדרון, דרמות הפילוסופית שלו "החיים הם חלום", "הנסיך קבוע", את comedias-intrigas "לה דאמה ואלטוֹ", "הסוהרת של עצמה"? אחרים, יותר מאשר פעם אחת היו הם תורגמו רוסית? ייצג בסצנה רוסי? ברית המועצות. פעמים רבות, המדענים? משוררים אשר לחקור? הם מתרגמים את המורשת Uteraria של ה מחזאי ספרדי, הם מגלים ערכים חדשים בעבודות דרמטי. כעת, כך נראה, אנחנו ערב פרץ חדש של התלהבות הירושה של ספרדית קלאסית על פי ' המאה לעשות? האם r? "? לא רק בגלל זה מנסיונו יום הולדתו. "התקדמות" פרסם אוסף של חלקים של קלדרון במטרה הקוראים, רבים היום מאוד, אשר שואפים לדעת ספרות ספרדית המקורי. החלקים פילוסופית הופיע "החיים הם חלום"? האם "הקסם מפליא", קומדיה "הסוהרת של עצמה"? "הפסל של פרומתאוס", פחות ידוע, אבל מאוד חשוב להבנת האבולוציה של עבודתו הספרותית של קלדרון. המצגת של הספר יהיה אחראי דמיטרי Bisti, אחד של מאיירים הסובייטי הטוב ביותר. Commemorative סימפוזיון, מבוצע על-ידי הנציבות ללימוד מקיף של התרבויות האיברי נערך במוסקבה בסתיו של 1981. ערכת הנושא שלו: "האם קלדרון? "תרבות ספרדית במאות XVI – XVII". השתתף סימפוזיון מובילים hispanists של. דוחות שלהם? ניירות הופיעה ב- "איבריה" מספר שתיים פרסום תקופתי לא מוקדש לתרבות האיברי. ההוד ההנצחה הפגישה התקיימה בביתו של ידידות? בבתי הספר העליון של מוסקבה? לנינגרד (בשלב זה). הנצחה של calderoniano יום נישואין מסומן גם שלב חדש בחקר ספרות ספרדית של המאה ה-17, מותר לגלות היבטים חדשים בעבודה של קלאסיקות אחרות מזירת ספרדית כמו האב הקדמון הגדול של קלדרון, לופה דה וגה. ספרד של סרוואנטס? קלדרון, גרסיה לורקה? אנטוניו מצ'אדו, הוא לנו להיות יקירכם יותר.