נשמע מטורף, לא יאומן באמת. אבל יסוד המים במנוע המכונית למעשה משמעותיים בביצועים עולה, עלול לגרום באמצעות זריקת המים כביכול (קיצור: להשתהות). איך זה עובד התייעלות ניכרת מושגת במיוחד עבור מנועי supercharged (בתוספת 30-40 אחוזים) עם מנועי aspirated באופן טבעי (בתוספת 8-12%) עלייה קלה אפשרי גם. זה מוזרק מים כמובן שלא ישירות לתוך תא הבעירה. התקררות הוא דרך Nebulization של המים זה נלקחים קטן והגיעה בנוסף טנק מובנה של המנוע, צריכת־יתר פריקה. חלה הוא שימוש רק לאחר למאוורר הקיים הזרקה זו. הזרקת מים שואפת לספק יותר אוויר המנוע.

זו מושגת על ידי הגדלת הצפיפות של אויר דרך יישוב מצנן האוויר תשלום. ירידה בטמפרטורה של 10% פירושו על 3% בביצועים. מצנן אוויר תשלום יכול להפחית את הטמפרטורה של טוב + 50 ° C, הפיזי אבל אין הם גבולות. ברגע מגיעה למגבלות אלה, אין יותר כוח גם הוא מצפה ליותר. עם מערכת מים דחיפה מגדש טורבו לחץ ניתן להגדיל באופן משמעותי מבלי לגרום מנוע או מטען נזק. יישום מוקדם יותר ב 2 Weltkrieg להזרקת מערכות המים נמצאו הלוחם מסרשמיט BF-109. . למעשה, זה הנוזל בשימוש גם תערובת של מתנול ומים.

עם מים, הגביר את הביצועים של המטוס כמה מאות PS. להשתהות בשנות ה-80 שנים שימש פורמולה 1. בשל הסיכונים המעורבים, נאסר השימוש אך בשלב מסוים. גם Ralleysport באמת שימשה, עכשיו רק בשם. אפילו יצרנים של סדרת כלי רכב, כגון סאאב, סובארו, פורד נרתם דגמים בודדים כך שעד שהשימוש תעבורה בדרכים נאסרה. באופן חוקי או לא חוקי על-פי הפדרלי תעבורה מנוע הסמכות היא תיאורטית אם קשור לתנאים מחמירים, גם רישום של מים בשביל המכוניות של היום. לדוגמה, זה חייב להיות מובטח זה המערכת פועל כל הזמן, אז לא פעמים- או ניתן לבטל. גם זה לא כדי דחייה פליטה מוגברת תיתכן (יכול להיות בשימוש תוספים). בכל מקרה, יש לקחת הפסד יחיד יקר לקנות. טקסט: קאי ריינרט