(פרוש זהוב פרוש זהוב parva) הוא ציפור בגובה של 12 ס מ. כרגע זה בינוני נמוך באיים הקנריים. ככל הנראה לכידתו לעסוק פעולה חשובה ב- rarefaction של מין זה. הם היו עותקים בהאיים כל פרט בהברזל. שכיח כמו ציפור פינטו, pintacilgo, צבועים. צבעיה מובהק הוא הציור אדום, לבן ושחור מרשים של הראש, כמו גם את הכנפיים פס רחב ובולט צהוב (גלוי מאוד בטיסה). יש את obispillo (חלק גוף עליון באופן מיידי ועד הזנב) של שלגיה, פארדו-cremoso בחזרה. האיש הצעיר צהבהב חום, רישום, מנוקד כהה.

זה שונה ירקון ג'וניור בהעדרה של צהוב בזנב. הטענה היא צליל חריפה, חוזרת על עצמה, המדיף אפילו בטיסה. היא שרה, מענפים גלוי, בנוזל הדומה הציפור קנרי טוויטר. הגידול שלהם המתגוררים גידולים חקלאיים, מגרשים ריקים עם הקוצים, יורד באזורים של fayal-brezal, עלי דפנה, כמו גם חורשות של אורן radiata. גם טנריף דרום ממוקם באזורים מפורק בקומת המרתף עצי עצי תאנה, שקד, cardón (חלבלוב ברוטיה), cornical, tunera (פיקוס צבר מצוי – indica). קינים הנקבה בונה את הקן בעיקר קטן ומוצק כוס קנריים דמוית-הציפור. הם בנויים עם זרדים יבשים, rootlets, אתה chascas הית, חזזיות, מוזס ואקססוריז.

הם בצפיפות מרופדות, כיסתה את הקצוות. הם ממוקמים גבוה ענפי עצי מחט, אחו, עצים שונים, בדרך כלל מן המטען העיקרי. רצוי, עונת הרבייה הוא בחודשים האחרונים של פברואר. חוחית הביצים נקבה בדרך כלל 4-5 ביצים, מתפשט זה 12-13 ימים. הביצים כחול חיוור כמו של האיים הקנריים, אבל הם נראים בהירים. יש לו צבע משתנה מאוד סימני חום שחור, אדום או סגול. הבחורות חוחית נולדים עם רב, והוא שופע למטה אפור, הפה צבע אדום ארגמן, commissures אוראלי לבן וקרם שלהם. המקור הוא די קצר ורחב. הם ניזונים על ידי ההורים והן לעזוב הקן לאחר 12-15 ימים. חשוב לשלול לכידתו של ציפורים מרהיבים אלה לשימוש הביתי, זה תענוג לשמוע ולראות את חוחית בסביבתם הטבעית (אם כי כיום קשה באיים הקנריים).