ליצור אתר אינטרנט לעיתים קרובות יכולים להצמיח disorientations נגרם על ידי שינויים פרספקטיבה וכן את ההיבטים המעשיים של עניין. זה בסדר בתנאי שהם אל תסבך דברים על לקוחות פוטנציאליים. בעלי עסקים רבים לא רוצה להקים את המחסומים בינם לבין לקוחותיהם כשמדובר תהליך המכירה באתר האינטרנט שלך. יש מנגנונים פשוטים אפשר לשים במקום לחסל את המחסומים האלה. הבעלים של עסק תמיד חייבים לחפש אחר דרכים חדשות כדי ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים, אך לעתים קרובות למצוא את מאמציהם תיחתך על-ידי מחסומים מסוימים. חלק המחסומים האינטרנט הנפוצים ביותר הם חוסר קשר שיטות, שיטות תשלום, שיטת העברה. לשמירת מכשולים פוטנציאליים אלה, בעל עסק היא מסוגלת להציע אפשרויות אחד או יותר כדי לשמור כל אחד מחסומים אלה.

מכשול קשר פשוט על-ידי הוספת אפשרויות אנשי קשר יכול להיות דרך נהדרת ליצור להגדיל את היקף המכירות. אתרי אינטרנט מסוימים מציעים רק דואר אלקטרוני או אפילו פשוט סוג של קשר, כאמצעי קשר. כדאי לך לעיין אצל צחי מלאך כדי לקבל עוד מידע. עם זאת, יש אנשים רבים מעדיפים Transact בטלפון, בדואר או בפקס. אתרים מסוימים, בסופו גילוי עובדה זו, בפעם הראשונה כאשר הם עוברים תקופת המכירות חם, כגון חג המולד. לחץ כאן עמוס גלעד ומצא עוד . יש אנשים שאוהבים לקרוא בטלפון כדי לאשר את הסדר, אמון קלאסית, אני לא יודע למה. לספק שמגוון רחב של אפשרויות יצירת הקשר גם מספק אמינות. .

יש לך כתובת של office, פקס, טלפון, כמו גם כתובת דואר אלקטרוני מראה ללקוח הפוטנציאלי כי החברה אכן קיים, הפכה לשקופה וקלה ליצור קשר. לספק שמידע כזה נותן לאנשים את הרושם שאינו הניגרי. שימוש של מספר 0800 היא גם דרך מצוינת לבנות אמינות ולחסל את מחסום ענק על מכירות. תרים הכרטיסיה שיחות מלקוחות פוטנציאליים מחווה מנומס ומעודדת קונה פוטנציאלי לקרוא. מספרי טלפון לחיוג חינם קל להגיע בימים אלה, יכול לעלות בסביבות 6 סנט בדקה – מחיר קטן לשלם עבור הקמת הקרן של לקוחותיה. בין את הסיפור. מחסומים התשלום אתרי אינטרנט רבים מספקים רק דרך אחת של תשלום עבור סחורה – כרטיס אשראי. ישנן סיבות רבות להציע שיטות תשלום נוסף. מצד אחד, לא לכל אחד יש כרטיס אשראי. אמנם בארצות הברית, נראה כי כמעט לכולם יש, זה לא נכון בשווקים אחרים איפה שיש התנגדות הקרדיט. בנוסף, חלק מהאנשים פשוט לא מרגישה בטוחה לתת פרטי כרטיס אשראי דרך האינטרנט. עסקאות באינטרנט, ללא קשר מה בטוח או לא בטוח יכול או לא יכול להיות, האמת היא כי עבודתו של בעל עסק הוא לספק מה רוצה הצרכן. זה פשוט עניין של מתן כתובת טופס להדפסה הסדר שבו המחאה ניתן לשלוח באמצעות הדואר. אם אתה מפעיל עסק הביתה, תיבת דואר הוא פתרון פשוט לשמור על שלך עצמאית של בית העסק שלך. חלק משירותי הדואר לאפשר הכתובת שלך הוא מספר פרטי במקום מספר של הכיכר, אשר ניתן לשפר עוד יותר את התמונה של העסק שלך. לספק מספר טלפון שבו ניתן למקם הזמנות גם הוא להסיר מחסום בינך לבין הלקוחות הפוטנציאליים שלך. כמובן, זה אומר כי צריך גם להיות שם מישהו לענות לטלפון. פשוט תעני לטלפון יכול להיות ההבדל בין מכירה למכירה אבוד. שיטות משלוח עבור חברות שמספקות מוצרים, המציע מגוון רחב של שיטות משלוח היא דרך נוספת כדי להגיב על הרצונות של לקוחות ולקוחות פוטנציאליים. אנשים רבים יש העדפה למסירה, תאימות עם העדפה זו יכולה להיות הגורם המכריע בעת החלטה אם לבצע הזמנה או לא. עבור חברות שמספקות שירותים, מספקים שירות של אוסף, משלוח, ולא הפיקדון ו \/ או חוזה יכול להיות עוד אחד למכירה. מסקנה כדי להתגבר על המחסומים בינך לבין הלקוחות הפוטנציאליים שלך יכול להגדיל את הסיכוי של לעשות מכירות. אפשרויות אחרות זמינים גם, כגון הודעות מיידיות, ועידות וידאו, תמיכה רבה יותר. יש להיזהר שלא לבלבל את הציבור עם אפשרויות רבות מדי. לעתים קרובות זה רעיון טוב כדי לכוון שהקהל אפשרויות כברירת מחדל עבור איש הקשר, תשלום ומשלוח כדי לא לבלבל את הציבור. ניתן להציג אפשרויות נוספות כאפשרויות קישורים קטן או מוקפץ. עבדתי להיות מחוברים יותר עם הקהל את המכירות ואת שביעות הרצון של הלקוחות יגדל באופן משמעותי. אם אתם מעוניינים ללמוד כל הטכניקות כדי למכור אף אחד, הזן ת עכשיו.