הוא גבינה פטה הוא הזנים האלה של הגבינה לא שאתה יכול לאבד את ההזדמנות של בדיקות. גבינת פטה הוא גבינה של טעם במקום נייטרלי, אינם חזקים כפי הם יכולים להיות גבינה כחולה או גבינת רוקפור, טעמו הוא העובדה רגיש למדי באשר חיך. בסדר. גבינת פטה הוא גבינה שמקורם ביוון, מהיכן מגיע שמו ותהילה המיוחד שלה הכי מיוחד ומבד, גבינות סלטים. כפי שהוזכר כבר, גבינת פטה היא גבינה שמקורה יוון ויוון חייב את שמם. פטה בשפה היוונית של השנים של מימי קדם נועד לנשים.

זה מתורגם הספרדים של גבינת פטה. מגוון זה של גבינה נובע יוון מאז במשך אלפי שנים, מאז הנוכחות של גבינת פטה יומני נמצאים בתקופה עתיק, בזמן הזה הומר כתב את עבודותיו שהפך מורשת אבותיו של האנושות. בשל העובדה כי גבינת פטה הוא במקור מיוון, בפני השטח. זה חייב את המתכון המפורסם ביותר: השילוב של הסלט היווני עם גבינת פטה, התהילה הזו מושגת ברחבי העולם. אכן, הגבינה אשר משמש בעיקר עבור מתכון סלט יווני עשוי מגבינה פטה כבשים כמו תמיד, באופן מסורתי נבחרה לייצר באזור זה של הים התיכון. על אף האמור לעיל, הסלט היווני אינו המתכון היחיד שיודע טעים עם הנוכחות של גבינת פטה, אבל העובדה כי ישנם הרבה מתכונים טעימים אחרים יכולה להיות מושגת באמצעות פטה עזים של הכבשה הטובה ביותר כמרכיב. גבינת פטה יכולה להתבצע באמצעות החלב של סוגים רבים של יונקים.

לכן, אתה יכול למצוא גרם גבינת פטה מחלב כבשים, עשויים מחלב פרה, גבינת פטה זני גבינת פטה חלב עיזים. אלה החלב המשמשים לייצור גבינה פטה, עם זאת, באופן מסורתי גבינת פטה. עשוי עם חלב הכבשים, אשר עקב שלה חומצה תוכן ומלח נותן טעם מיוחד שלא כולל סוגים אחרים של חלב אחר מאשר החלב של כבשים. גבינת פטה, לכן המפורסם ביותר הוא זה של יוון, מאז שמרי את כל הכבשים לא יש שימוש רב פרות לייצור מוצרי חלב. ניתן למצוא שני מפוסטר כמו גבינת פטה טרי, גבינת פטה, גבינה, חלב מפוסטר. למרות האחרון של סוגים אלה של גבינת פטה הוא הדבר הכי טעים באותו זמן כמו יותר מזין, גם זהיר במיוחד עם הדרך גבינת פטה טריים, כמו גם כמו להיות בטוח כי אם יבוצעו עם טיפול מיוחד, מאז חלב unpasteurized זה נוטה להצטבר חיידקים שעלולות להיות מזיקות לבני אנוש בריאות. ש"צריך שאמורים להיות עם גבינת פטה הזה הוא שאתה לשמור בקירור בכל עת, גם מועבר וגם נצרך בבית. אנו מקווים כי המידע על גבינת פטה שימושי ויש רווח טוב עם מגוון זה של גבינה ליד השולחן שלך.