פרסקו בחודש אחד התענוגות של גבינה זאת אנשים רבים מעדיפים להיות תהליכים כימיים רבים כל כך, בפרט, תהליך פיסטור זה כדי לגרוע שלה לקטוז חלבון, גם לוקח גבינות בטעמים שבוצעו עם החלב של פרה מפוסטר. האמת היא כי הגבינה הוא אחד המועדפים שלי כשמדובר אכילת גבינה, מאז אני ההעדפות למאכלים טבעי ויש טעם אמיתי שיש להם, לא את הטעמים שהם בסופו של תהליך כימי זה מסיר את המאפיינים האטרקטיביים ביותר שלהם לאוכל. תל אביב צודק במה בהוא אומר. היתרונות שיש קסו פרסקו הם, כמה מהם כרגע אני יכול לזהות שניים מהם. הראשון הוא הגבינה הוא הרבה יותר מזין יותר גבינה שנעשתה מחלב מפוסטר חלב או גבינות אשר עוברים תהליכים תעשייתיים מסובך להכנה שלה. השניה, היא כי הגבינה עדיין שומרת על אלמנטים זה נותן לזה את הטעם האופייני ויש למה גבינות טעימות הרבה יותר טוב מאשר גבינות אחרות שבוצעו עם תהליך הקודם של רבים פסטור. החסרונות נהדר אותם פיסטור החלב כדי שבו הוא נתון זה רובם גבינה שונים אל הגבינה טרייה הוא החלב הזה יש מעט מזון איכותי. אכן, חלב מפוסטר הזנות הרבה פחות וגם הגבינה יותר מזין. ניסויים מדעיים תומכים במסקנה זו.

בהזדמנות אחת קבוצה של מדענים להגיש שתי משפחות של חתולים כדי ניסויים עם חלב מפוסטר, חלב מפוסטר. הניסוי היה להתחיל להאכיל משפחה של חתולים, במשך דורות, עם חלב טרי, בעוד זה יהיה נתון משפחה נוספת של חתולים, במשך דורות, חלב מפוסטר. הדור השלישי של גורים אשר יצאו המשפחות. חלב מפוסטר היו חתולים רזה ואת מתת תזונה, כמה נכסים ו מעט פורייה. בינתיים, עוד משפחה, היה עדיין משפחה רגילה של חתולים. כך שהיא הרבה יותר מזין יותר גבינה מחלב מפוסטר. על אף האמור לעיל, יש לציין כי פיסטור חלב הומצא עם מטרה: למנוע העברת מחלות, חיידקים יכולים לפתח החלב. זה אפשרי למנוע את זה ללא הזדקקות כדי פיסטור, אך יש צורך ננקוט אמצעי זהירות כדי שזה יקרה עם המזוודה פרסקו.

במקום הראשון יש לדאוג לשמור הטרייה גבינה תמיד התקרר, מאז אותם חיידקים מפותח כאשר תנאי האקלים הוא זה יאפשר. עליך לוודא גם כי יש כבר בקירור הגבינה שלך עד שאתה קונה את זה וגם כי החברה מי שישיג תהיה רציני. ותהיה זהיר לשמור את הגבינה במהלך ההליך כולו של הובלה בקירור. לסיכום, אנו מאמינים כי הגבינה טרייה היא גדולה לאוכל מאז זה יש הרבה חומרים מזינים יותר מאשר קונבנציונאלי גבינות, כמו גם זה יש הרבה טעימות יותר מאשר הגבינות תפלה אשר נעשים עם חלב מפוסטר, עם זאת, צריך להיזהר לשמור גבינה צוננת טוב לא מעז לרכוש חיידקים ובעיות של בריאות על ידי המיקרואורגניזמים יכול להתפתח על הגבינה.