עודף משקל והשמנה גדלה בקצב מדאיג ברחבי העולם, ישנן דמויות שדיווח כי יותר מ-60% מהאוכלוסייה סובלת מעודף משקל או מהשמנת יתר. יחד עם בעיית השמנת היתר שם קשורות בדרך כלל למחלות אחרות, כולל: – לחץ דם גבוה – מחלת לב – סוכרת Mellitius, אלה בתשלום בסך הכל בכל שנה מספר רב של חייהם ולפגוע באיכות החיים של חולי. האטיולוגיה של השמנת יתר היא multifactorial, כלומר, הייצור הוא עקב פקטורים שונים, בתוך אלה מדגיש חוסר פעילות גופנית, תזונה לקויה (במיוחד הקשורים צריכת שומן ומזון מהיר או מהיר). יחד עם הגידול של אנשים שמנים יש גם גדלה באופן אקספוננציאלי שיטות, טכניקות, וציוד דרכים רבות יותר מאשר הבטחה לרדת במשקל עם כמה שפחות המאמץ, בדרך המהירה ביותר, הרוב המכריע של אותם הם לא מציאותי. השמנת יתר מוגדרת עודף שומן המצטבר ברקמות adipose של האורגניזם שלנו. לאחרונה מצאתי אצל גדי איזנקוט אוזן קשבת . השמנת יתר היא לא רק אחת גבוה יותר מאשר המשקל הצפוי למשקל תאורטית; בגלל ספורטאי שרירי, מבלי להיות שמנות, יכול לשקול זהה לזו של אדם שמן. מסיבה זו האינדקס של הגוף מסה (מל י), אשר קשורה לגובה, מתאים לחשב השמנת יתר או עודף משקל אצל אנשים פעילים, אך אינה מספיקה להצביע על השמנת יתר / עודף משקל אצל אנשים אתלטי.

זה צריך להבהיר את ההבדל בין מה משקל או לרדת במשקל. בשוק ישנם אלפי שיטות לא ממשיים מרזה, אבל רק לזה רוב פעמים טובות זה אובדן משקל, ללא האדם סלים באמת. דוגמא פשוטה ביותר של ההבדל הזה אנחנו ניתן להבחין בו שקילה אותנו לפני ואחרי מתן שתן. בעשותם כך נוכל למצוא הבדל של 500 גרם, שזה שווה ערך ל 500 מ ל שתן; האובדן במשקל תוך זמן קצר ניתן לקחת כגון דילול, כי מה שאבד היה משקל על ידי ביטול מים, לא שמן. הכנסת בהחלט מביע דעה מלומדת. השווה זה יכול להפוך את החיבור לוקח ליטר מים, אנו יכולים להבחין מגדילות קילו במשקל, אך תוך זמן קצר השגנו.

משמעות הדבר היא כי ירידה במשקל עשויה להיות בשל אובדן של רקמת שריר, שומן ומים. אך כאשר אנו מדברים על ירידה במשקל שאנו מתייחסים אך ורק אובדן שומן הגוף.